Szukaj
  • Stomatologia Toruń

Co należy robić po implantacji zębów?


Co robić po zabiegu implantacji zębów?  Zabieg implantacji jest dość ciężki biorąc pod uwagę pacjenta. Leczenie dziąseł i przyjęcia przez organizm implantu wymaga czasu, przez co osoba przyjdzie na zabieg musi być szczególnie ostrożna. Niedługo po zabiegu formuje się opuchlizna dziąseł, co powinno się łagodzić zimnymi okładami. Dobrze sprawdzają się w tym specjalne żelowe woreczki dostępne w aptece do zamrażania w lodówce.

Na początku najlepiej również przygotowywać gorących pokarmów oraz zastosować dietę półpłynną. Nie należy używać części jamy ustnej, w której wszczepiono implant, by dziąsło mogło leczyć się w spokoju. Dentyści odradzają także sprawdzanie placami lub językiem miejsca implantu, by zmniejszyć ryzyko zakażenia albo podrażnień. Powinno się też odstawić papierosy i alkohol, ze względu na to, że rozciągają czas zrastania się tkanek. Co więcej przez okres  mniej więcej miesiąca nie wolno podejmować wysiłku fizycznego.

Niezwykle ważne w takiej sytuacji jest wykonywanie zaleceń stomatologa. Zwłaszcza pod kątem używania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne pomniejszanie albo powiększanie dawek bez decyzji stomatologa może stać się niebezpieczne dla zdrowia. Warto również płukać jamę ustną stworzonymi w tym celu płukankami. Wykazują one działanie odkażające, łagodzące oraz przeciwbakteryjne. Natomiast w czasie szorowania zębów, należy unikać miejsca zabiegu, a zęby czyścić miękką szczoteczką.

Koniecznie jest również pilnowanie wizyt kontrolnych oraz zgłaszanie się do dentysty, jeśli tylko pojawią się przejmujące objawy.

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2020 by Stomatologia Toruń. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now